БалканСвет.Слајдер

Црногорски катастар: Манастирот Цетиње регистриран на Митрополијата црногорско приморска на СПЦ

Управата за катастар и државен имот на Црна Гора го регистрираше манастирот Цетиње како сопственост на Митрополијата црногорско приморска на Српската православна црква (СПЦ), јави Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close