БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Црногорскиот претседател Ѓукановиќ утре во официјална посета на Косово

Како прв црногорски државник кој ќе престојува во официјална посета на Косово од прогласувањето на неговата независност, Ѓукановиќ во Приштина ќе се сретне и со претседателот на Собранието, Глаук Коњуфца и со премиерот Албин Курти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close