БалканДописници Свет

Црногорската полиција заплени 37,7 килограми кокаин шверцуван од Албанија

На граничниот премин Дебели бријег, на црногорско – хрватската граница, запленети се 37,7 килограми кокаин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close