0_Web_АктуелноБалкан

Црногорската Влада претстави „антимафијашки“ закон

Претставниците на црногорската Влада денеска презентираа модел на конфискација на имот од незаконско потекло, а законот по јавна расправа ќе биде испратен на усвојување во Парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close