0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црногорската Влада го задолжила премиерот Кривокапиќ да стави потпис на Темелниот договор со СПЦ

Во заклучокот се наведува дека Владата е запознаена со преговорите со Српската православна црква за Темелниот договор и дека нема, како што се наведува, причина било каква пречка за негово потпишување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close