БалканБизнисБизнис.Портал

Црна Гора ќе обнови повеќе од 20 илјади хектари шуми

Црна Гора ќе обнови повеќе од 20 илјади хектари шуми уништени или оштетени во шумски пожари во изминатите десет години, како и деградирани висорамнини и шуми во кои, поради различни влијанија, е уништена шумската сопственост, рече ресорниот министер Александар Стијовиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close