БалканСвет.Слајдер

Црна Гора ја затвора амбасадата во Швајцарија

Се затвора амбасадата на Црна Гора во Швајцарската Конфедерација со седиште во Берн.Министерството за надворешни работи ќе ги преземе неопходните мерки за спроведување на оваа одлука.Оваа одлука влегува во сила со денот на објавувањето во Службен весник на Црна Гора, соопшти владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close