БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црна Гора донесе нови антиковид мерки, забрани и прослава на Нова година на отворено

Владата на Црна Гора донесе нови мерки во борбата против епидемијата на коронавирус, кои ќе бидат на сила од 15 ноември до 1 декември. Забрането е организирање новогодишни прослави на отворено, концерти и масовни собири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close