БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црна Гора воведе санкции за три руски компании

Црна Гора ги поддржа европските санкции против три руски компании, кои, според соопштението на Советот на ЕУ, се вклучени во зделки со нафта во Сирија и служат за помагање на операциите на групата Вагнер, за која се вели дека е руска платеничка армија, јави РТЦГ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close