0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

ЦО на СДСМ расправа за оставката на Заев и за зголемување на парламентарното мнозинство

Централниот одбор на СДСМ вечерва на седница ја разгледува оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, а ќе се дискутира и за актуелната политичка состојба и окрупнување на парламентарното мнозинство и владината коалиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close