БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА Алексис Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close