0_Web_АктуелноДописници СветМакедонија.СлајдерМКДПолитика

Ципрас: Авионите „рафал“ ќе летаат над Северна Македонија во рамките на договорот Грција да го надгледува воздушниот простор

Денес имаме земја сојузник, земја чиј воздушен простор го заштитуваат авионите „рафал“ што ги зедовме завчера. Шесте авиони „рафал“ ќе летаат над Северна Македонија во рамките на договорот Грција да го надгледува воздушниот простор, истакна лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во интервјуто за грчката телевизија „Контра“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close