БалканДописници Свет

ЦИК:Изборната кампања почнува на 19 февруари, Баша а не Бериша може да предлага кандидати

Централната изборна комисија, ЦИК, одлучи изборната кампања за делумните предвремени избори за градоначалници во шест општини во Албанија да почне на 19 февруари, отфрлајќи го предлогот на опозициската Демократската партија(ПД), кампањата да почне на 7 февруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close