0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

ЦИА размислувала за ликвидација на Асанж

Високи претставници на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во 2017 година разгледувале опции за киднапирање, па дури и ликвидација на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, објави „Јаху њуз“ (Yahoo! News!)

Back to top button
Close
Close