БизнисБизнис.ПорталЕкономија

ЦЕФТА го промовираше проектот „SEED+“ за поефикасен трговски процес

Претставници на царинските, фитосанитарните и ветеринарните служби на страни потписнички на ЦЕФТА, Европската комисија и италијанската царина, кои се и партнери на проектот за електронската размена на податоци „SEED“, на состанокот во Будва ја промовираа надградената верзија „SEED+“. Како што посочија претставниците, оваа верзија дополнително ќе ја зголеми ефикасноста и ќе ги поедностави процедурите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close