0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Централно одбележување на Европските денови на културно наследство

Од денеска до 28 септември ќе се одржи централно одбележување на Европските денови на културно наследство. Темата на годинешното издание, која е прифатена низ цела Европа, е „Инклузивно наследство“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close