БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерОпштество

Центар за граѓански комуникации: Високи ризици од корупција во набавките за КОВИД

Службено патничко возило со кожен волан, шест звучници и металик боја, е само еден од примерите за јавни набавки за КОВИД-19 кои не можат лесно да се доведат во врска со пандемијата, посочува Центарот за граѓански комуникации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close