Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Ценовска Серафимовска: Во сабота заокружување на бројот 1, вие го бирате најдоброто, вие бирате модерно, европско Тетово

Мелиса Ценовска Серафимовска, членка на Извршен одбор на СДСМ денеска побара поддршка за кандидатите за советници предводени од носителот Глигорије Стојановски. Таа порача дека Тетово како слика на соживотот и мултикултурализмот е дом за кој се стремат да им го остават на идните генерации како град во кој би живееле еден со друг, а не еден покрај друг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close