0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнис.ПорталБизнис.СлајдерОпштество

Цените на основните прехранбени производи се замрзнуваат до крајот на јануари

Владата на денешната 124-та редовна седница донесе одлука за определување највисоки цени на основни прехранбени производи во трговијата на големо и трговијата на мало.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close