0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Цената на струјата останува иста до крајот на годината, ако треба ќе се интервенира со ваучери, најави Заев

Цената на струјата ќе остане иста до крајот на годината, а после тоа доколку има потреба подготвени сме да интервенираме со цел да им помогнеме и на домаќинствата и на стопанството, истакна лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев. - Граѓаните треба да знаат дека цената на струјата останува иста до крајот на годината, а ако се менува во 2022 година ние сме подготвени да помогнеме со ваучери, рече Заев во вечерашното гостување во централниот дневник на телевизија „Сител“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close