БизнисБизнис.Портал

Цената на струјата во Финска надмина 400 евра за мегават час

Цената на струјата во Финска надмина 400 евра за мегават час (MWh) оваа недела, во која е забележан пикот на потрошувачката, покажуваат податоците на берзата за електрична енергија Норд Пул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close