Граѓански секторОригинални текстови

ЦЕМ: Итно да се елиминира говорот на омраза кон жените

Центарот за Еднакви Можности „Mollëkuqja/Бубамара“ внимателно го следи говорот на омраза кон жените во политиката во овој предизборен период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close