Општински вестиСкопје

Целосно реконструирана пешачката патека од двете страни на улицата „Љубљанска“ во Карпош

Со финалното асфалтирање на пешачката патека на улица „Љубљанска“ на потегот пред Сити Мол, заврши реконструкцијата на патеката во насока од булеварот „Илинден“ кон булеварот „Партизански одреди“, на вкупна површина од 1000 квадратни метри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close