Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЦДЦ: Многу повеќе Американци добиваат засилувачка вакцина од оние кои се решиле на прва доза

Бројот на Американци кои добиваат засилувачки вакцини против коронавирус е двојно поголем од бројот на оние кои ја добиваат својата прва доза, покажуваат податоците на Центрите за контрола на болести (ЦДЦ), јави денеска Вашингтон пост.

Back to top button
Close
Close