0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Царовска: Состојбата во училиштата е стабилна, сѐ уште нема потреба да се менува сценариото

Сѐ уште нема потреба од промена на моделот за настава, и учениците продолжуваат и понатаму да одат во училиште, бидејќи се безбедни, а тоа го потврди и Министерството за здравство попладнево во својот извештај, за кој утрово дискутиравме и на Главниот координативен штаб, рече министерката за образование и наука Мила Царовска.

Back to top button
Close
Close