0_Македонија.ПорталПолитика

Царовска: Основата за демократско и прогресивно општество е квалитетното образование

Основата за демократско и прогресивно општество е квалитетното образование, порача министерката за образование и наука Мила Царовска на панел дискусијата организирана во рамки на Самитот за земји од Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close