0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска на конференција во Стразбур: Изучувањето на историјата е темел на демократската култура и поттикнува почитување на различностите

Министерката за образование и наука Мила Царовска учествуваше на конференција во Стразбур организирана по повод една година од основањето на Опсерваторијата за изучување историја, на која беа евалуирани резултатите од нејзиното досегашно функционирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close