БизнисБизнис.СлајдерСветСвет.Портал

„Хјундаи“ ќе инвестира 16,5 милијарди долари во производството на електрични возила

Групацијата „Хјундаи“ најави инвестиции од 16,5 милијарди долари во производство на електрични возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close