ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Хјуман рајтс воч тврди дека документирала нови случаи на воени злосторства во Украина

Организацијата за заштита на човековите права, Хјуман рајтс воч (ХРВ) денеска соопшти дека документирала нови случаи на „очигледни воени злосторства“ извршени од руски војници во два региони во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close