СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хјуман рајтс воч: Повеќе од 100 поранешни припадници на безбедносни сили се убиени или се исчезнати откако талибанците ја презеле власта во Авганистан

Невладината организација вели дека собрала веродостојни информации за повеќе од 100 убиства или исчезнувања од провинциите Газни, Хелманд, Кандахар и Кундуз, четири од 34 провинции во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close