СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Хјуман рајтс воч“: Палестинските власти систематски ги мачат политичките притвореници

Палестинските власти на Западниот Брег и во Појасот Газа систематски ги мачат притворените критичари на власта и политичките противници, појави што се граничат со злосторства против човештвото, предупреди Меѓународната организација за човекови права „Хјуман рајтс воч“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close