0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Хуманитарните лица не очекуваат масовно доаѓање на бегалци на Балканот

Меѓународната организација Спасете ги децата (Save the Children), предупредува дека речиси половина од раселените лица во Украина, се деца. Над милион раселени се малолетни лица, според податоците од УНИЦЕФ, а бројот се зголемува секојдневно, како и оној на убиените во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close