0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Худолин: Зелениот договор треба да биде вклучен во секоја сфера

Шефот за соработка во Делегацијата на Европската Унија Штефен Худолин на денешниот брифинг појасни дека Зелениот договор не се однесува само на животната средина, туку дека тој треба да биде применет во секоја област.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close