СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хронологија на масовни убиства во САД

САД регистрирале 61 инцидент со „активен напаѓач“ минатата година, што е драстично зголемување од претходната година и највисок број во изминатите 20 години, објави ФБИ оваа недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close