БалканДописници Свет

Христо Иванов: Очекуваме преговорите со „Продолжуваме со промената“ да завршат в среда

Копретседателот на Демократска Бугарија Христо Иванов најави дека очекува преговорите со оној што доби најмногу гласови на парламентарните избори во Бугарија на 14 ноември „Продолжуваме со промената“ да завршат в среда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close