0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Христо Иванов за МИА: Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог

Во бугарското Народно собрание постојат три предлози за нацрт-одлука по предлогот на француското претседателство со ЕУ за деблокада на европската перспектива на Северна Македонија, кои се поднесени од партиите Демократска Бугарија (ДБ), Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) и Движењето за права и слободи (ДПС), изјави за МИА копретседавачот на ДБ, Христо Иванов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close