0_Магазин.ПорталВидеоПатувања

Хрватскиот остров што личи на џиновски отпечаток од прст

На него се изградени дури 23 километри камени ѕидови. Жителите на островот Каприје го користеле ова островче како еден вид земјоделско подрачје, ја расчистувале сировата вегетација и самите ги изградиле ѕидовите заради лозја и насади од смокви и други плодови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close