БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Хрватска и Франција потпишаа Декларација за стратешко партнерство

Хрватскиот и францускиот  Андреј Пленковиќ и Емануел Макрон  денеска во Загреб потпишаа Декларација за стратешко партнерство, додека министрите за одбрана на двете држави потпишаа договор за купување 12 француски бомбардери од типот Рафали

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close