0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.Слајдер

Хоџа: Ќе се прошири листата на производи со ограничена маржа, во тек се анализи

Економскиот тим на Владата е во постојан контакт со сите засегнати страни и во тој контекст како што и претходно најавија ќе има проширена листа на производи по завршување на потребните анализи на пазарот, рече денеска владиниот портпарол Мухамед Хоџа, на новинарско прашање кога ќе се прошири листата на производи со ограничена маржа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close