0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Хоџа: Утре ќе поднесам оставкa од министерската функција

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, за Телевизија 21 изјави дека утре во Владата ќе поднесе оставка од министерската функција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close