ЕкономијаЛокални избори 2021Политика

Хоџа и Касами разговараа за можностите за развој на општините

Претседателот на Стопанската комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ) Неби Хоџа денеска се сретна со претседателот на Движењето Беса Билал Касами и кандидатите за градоначалници од оваа партија. Хоџа информира дека средбата е во рамки на Платформата за локален економски развој на Стопанската комора на Северозападна Македонија и додаде дека е многу важна пред одржување на изборите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close