0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Хоспитализиран турскиот тренер Терим

Легендарниот турски фудбалски стратег и актуелен тренер на Галатасарај, Фатих Терим (68) денеска е пренесен во болница во Истанбул поради гастроинтестинални тегоби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close