СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хонг Конг донесе нов закон за филмска цензура

Максималните казни за прикажување филм без лиценца се зголемени до три години затвор и парична казна од околу 130.000 долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close