0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Хомосексуалците добредојдени на СП 2022 во Катар, порачаа организаторите

- Хомосексуалците можат да дојдат во Катар како и сите други навивачи, но мораат да се однесуваат според нашите закони. Знаеме дека Светското првенство е можна бина за протести по тие прашања, но не сме загрижени“, изјави Ал Катер во интервју за западните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close