0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Холанскиот премиер Марк Руте под засилена заштита поради закани од наркомафијата

Холандија забележливо ја засили заштитата за премиерот Марк Руте, откако полицијата добила извештаи за можен напад од нарко криминалци, јави денеска холандскиот весник „Де Телеграф“, повикувајќи се на извор запознаен со заканата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close