0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталВидео изјаваДописници СветСвет.Слајдер

Холандска новинарка го изнервира грчкиот премиер

Премиере Мицотакис кога конечно ќе престанете да лажете? Да лажете за насилните враќања (push backs), да лажете за она што се случува со бегалците во Грција? Ве молам, не ја навредувате мојата, ниту интелигенцијата на сите новинарите од светот, го започна прашањето холандска новинарка за време на прес конференцијата по средбата на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со премиерот на Холандија Марк Руте, прашање кое создаде нервоза кај грчкиот премиер, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close