БалканДописници Свет

Холандија сака да распореди Ф-35 во Бугарија за да го поддржи НАТО

Холандските ВВС ќе распоредат два авиона од петта генерација во Бугарија во април и мај за да ги поддржат активностите на НАТО со спроведување на воздушни судири во регионот на Црното Море, пишува ac.nato.int.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close