ЕвропаСвет.Слајдер

Холандија планира до седум милијарди евра за одржливост и клима во новиот буџет

Холандија денеска најави милијарди евра инвестиции во одржлива енергија следната година, во време кога земјата силно закрепнува од кризата со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close