Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Насловна-слајдерДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Хејнс: Зимава ќе успори војната во Украина

Директорката на американското разузнавање Аврил Хејнс изјави дека руската војна во Украина го „намалува темпото“ и посочи во наредните месеци украинските сили имаат добри изгледи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close