0_Магазин.ПорталВидеоМагазинСцена

Хенкс критикуван за неговиот холандски нагласок во „Елвис“

Тој и неговите колеги актери добија 10-минутни овации од публиката, на крајот од проекцијата на „Елвис“ на 75. Кански филмски фестивал. Остварувањето е во режија на Баз Лурман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close